Aktualności

Artykuł

Szlakiem pierwszej pracy

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie zapraszają na szkolenie pt. Szlakiem pierwszej pracy, które odbędzie się 10 czerwca w godz. 10.00 – 11.30 na placu Na Stawach 1, sala 006 (parter).
więcej

Małopolski Dzień Uczenia się 2015!

Zapraszamy szkoły, ośrodki kultury, instytucje doradztwa edukacyjno–zawodowego, firmy szkoleniowe, samorządy lokalne oraz wszystkie podmioty działające na rzecz edukacji i rynku pracy do włączenia się w organizację V Małopolskiego Dnia Uczenia się. Motywem przewodnim jubileuszowej edycji wydarzenia, odbywającego się 7 i 8 czerwca, będą Kompetencje na start. Na zgłoszenia czekamy do 22 maja.
więcej

Małopolska otwarta na uczenie się przez całe życie

Czy Małopolanie podnoszą swoje kwalifikacje, co robi samorząd, aby wspierać rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców, jak Małopolska wypada na tle innych regionów Polski, jeżeli chodzi o aktywność edukacyjną obywateli – na te oraz wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć goście VIII Konferencji Małopolska otwarta na wiedzę, która odbyła się 13 maja w Krakowie.
więcej

XIII Walne Zgromadzenie MPKU

Partnerów Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego zapraszamy do udziału w XIII posiedzeniu Walnego Zgromadzenia MPKU, które odbędzie się 20 maja w godz. 13.00 - 16.00 w hotelu Holiday Inn Kraków City Center, ul. Wielopole 4-8 (sala Renoir II).
więcej

Jak doradcy z Małopolski testowali bilans kompetencji?

W pilotażu rozwiązań dotyczących funkcjonowania zintegrowanego systemu kwalifikacji wypracowano metodę bilansu kompetencji, służącą do identyfikacji i dokumentowania efektów uczenia się w procesie potwierdzania kompetencji. Narzędzie do metody było testowane przez doradców zawodowych z Małopolski w listopadzie 2014 roku. Efekty tej pracy zaprezentowano podczas seminarium, które odbyło się w Tarnowie od 6 do 8 maja.
więcej
Zobacz więcej wiadomości