Aktualności

Artykuł

Przedsiębiorczość na wsi

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) zaprasza na konferencję makroregionalną pt. Przedsiębiorczość na wsi – współczesne wyzwania i koncepcja rozwoju, która odbędzie się 10 lutego w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
więcej

Partnerstwo w systemie kwalifikacji

Jaką rolę pełnią interesariusze w zmodernizowanym systemie kwalifikacji w Polsce? Jakie są doświadczenia krajów Unii Europejskiej w tym zakresie? Jaka jest rola i zaangażowanie interesariuszy we francuskim systemie kwalifikacji zawodowych? Na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas konferencji, która odbędzie się 16 lutego w Warszawie.
więcej

Wybieramy „Edukacyjną Gminę Małopolski 2014”

Już po raz szósty Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie chce nagrodzić gminy, które najaktywniej w regionie wspierają uczenie się przez całe życie. Służy temu Plebiscyt “Edukacyjna Gmina Małopolski”. Pokazujemy w nim nietuzinkowe przedsięwzięcia edukacyjne, organizowane przez samorządy lokalne dla osób w różnym wieku. Bobowa, Łużna, Brzeźnica, Gorlice, Mucharz – te gminy zwyciężyły w poprzednich edycjach Plebiscytu. Przyszedł czas nagrodzić kolejne. Pomóżcie nam w tym. Do 12 lutego zgłaszajcie kandydatów do tytułu „Edukacyjnej Gminy Małopolski 2014”.
więcej

Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy

Już po raz trzeci Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy. Od 26 do 30 stycznia w całej Małopolsce odbędzie się ponad 60 wydarzeń. Dni otwarte, spotkania z przedsiębiorcami, sesje coachingowe, gry biznesowe, warsztaty dla poszukujących pracy – to tylko niektóre z propozycji czekających na osoby bezrobotne i poszukujące pracy.
więcej

Erasmus+ Edukacja dorosłych w Małopolsce

3 lutego zapraszamy na regionalne spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+ Edukacja dorosłych w województwie małopolskim. Jest ono adresowane do przedstawicieli organizacji, które zajmują się niezawodową edukacją osób dorosłych oraz są zainteresowane realizacją projektów z tego zakresu, m.in. do fundacji, stowarzyszeń, szkół dla dorosłych, instytucji publicznych, instytucji kultury, Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
więcej
Zobacz więcej wiadomości