Aktualności

Artykuł

Co zmieni zintegrowany system kwalifikacji?

OTK 2014: Nowy system kwalifikacji wpłynie na sytuację zawodową każdego z nas (inżyniera, pielęgniarki, hydraulika czy informatyka) w taki sposób, że będziemy mogli „składać” swój dorobek niczym puzzle z różnych elementów.
więcej

III wizyta studyjna w MPKU

Od 21 do 23 października gościli w Krakowie przedstawiciele Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku, Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach, Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie współpracy instytucji rynku pracy, edukacji i szkoleń na rzecz rozwoju i promocji uczenia się przez całe życie w regionie.
więcej

Przedsiębiorcą być…

OTK 2014: Przed podjęciem decyzji dotyczącej przyszłości zawodowej zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania odnośnie pracy w ogóle. Biorąc pod uwagę swój temperament, cechy charakteru, posiadane zdolności i zainteresowania spróbuj rozważyć, co byłoby dla Ciebie odpowiedniejsze: praca dla kogoś, czy raczej dla samego siebie.
więcej

Walidacja, czyli potwierdzanie kompetencji

OTK 2014: Mimo, że słowo „walidacja” brzmi obco i może wzbudzać nieufność, opisuje proces, który jest niezwykle użyteczny dla osób uczących się, zwłaszcza jeśli swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zdobyły poza murami szkoły czy uczelni. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.
więcej

Matura i co dalej?

OTK 2014: Pytań, które pojawiają się pod koniec nauki w szkole ponadgimnazjalnej, jest wiele. Jaki kierunek studiów wybrać? Którą uczelnię? Jak zaplanować swoją karierę i na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny zawód? Zastanów się nad tym odpowiednio wcześnie.
więcej
Zobacz więcej wiadomości