AKTUALNOŚCI

Niskie bezrobocie w Małopolsce

W listopadzie 2016 r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Małopolsce utrzymała się na poziomie 6,6%. Województwo małopolskie pod jego względem znajduje się na 2. miejscu w kraju - tuż za województwem wielkopolskim.

Czytaj dalej

Subregion tarnowski: Spadło bezrobocie, wzrosła liczba firm

W subregionie tarnowskim zmalała liczba bezrobotnych. Powstało też więcej firm niż w 2015 r. Region się rozwija, a jego mieszkańcy, w tym przedsiębiorcy, mogą korzystać z różnych form wsparcia.

Czytaj dalej

Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy

23 stycznia rusza piąta edycja wydarzenia. Sprawdź, co będzie się działo w Twojej okolicy.

Czytaj dalej

Poznaj skład Kapituły Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy

W roku 2017 po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda dla inicjatorów przedsięwzięć wspierających rozwój zawodowy Małopolan oraz pracodawców przyjaznych pracownikom.

Czytaj dalej

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe!

Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego zachęca do udziału w projekcie "Aktywni i młodzi na rynku pracy". W ramach niego można m.in. odbyć staż i szkolenie zawodowe.

Czytaj dalej
Fenomenalny Zakliczyn

Fenomenalny Zakliczyn

W grudniu wybraliśmy Edukacyjną Gminę Małopolski 2016. To zaszczytne miano tym razem przypadło gminie Zakliczyn. O fenomenie Zakliczyna opowiadają: Janusz Krzyżak, sekretarz gminy Zakliczyn oraz Kazimierz Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, prezes Stowarzyszenia „Klucz”.

Czytaj dalej

Strefa wiedzy

Barometr zawodów

„Barometr zawodów” to jednoroczna prognoza zapotrzebowania na pracowników w poszczególnych powiatach. Badanie pokazuje, w jakich zawodach będą mniejsze, a w jakich większe szanse na pracę w nadchodzącym roku.

Informacje o zawodach

Informacja o sytuacji na rynku pracy w 72 zawodach, zebrana m.in. na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, "Badania losów absolwentów szkół zawodowych", badań GUS i zasobów powiatowych urzędów pracy.

Warto przeczytać

raport

„III Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport
raport

„II Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport