AKTUALNOŚCI

Rolniku, skorzystaj z dopłat na szkolenia!

Produkty wytwarzane przez małopolskie gospodarstwa zyskują coraz więcej zwolenników za granicą, dlatego dla rolników staje się ważna znajomość języków obcych. Aby usprawniać produkcję, muszą z kolei znać technologie cyfrowe. Wszystko po to, aby być krok przed konkurencją.

Czytaj dalej

Nabór do służby przygotowawczej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie ogłosiła nabór do służby przygotowawczej. Jej odbycie umożliwia ubieganie się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz Wojskach Obrony Terytorialnej.

Czytaj dalej

Jesteśmy w finale RegioStars Awards!

Projekt "PFK - Podmiotowe finansowanie kształcenia" WUP w Krakowie znalazł się w gronie finalistów konkursu RegioStars 2017.

Czytaj dalej

Spadło bezrobocie w Małopolsce

W maju 2017 r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Małopolsce wyniosła 6,0%. Województwo małopolskie pod jego względem znajduje się na 3. pozycji w kraju.

Czytaj dalej

Podsumowujemy VII Małopolski Dzień Uczenia się

Zgodnie z obietnicą publikujemy pełne podsumowanie tegorocznej edycji Małopolskiego Dnia Uczenia się, odbywającej się pod hasłem: "Każdy może zrobić karierę". Wzięło w niej udział 50 instytucji, które łącznie zaplanowały 90 wydarzeń w całej Małopolsce.

Czytaj dalej

Zmieniliśmy się dla Was

Od tego miesiąca mieszkańcy Małopolski mogą korzystać z usług doradców zawodowych w odnowionych Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

Czytaj dalej

Strefa wiedzy

Barometr zawodów

„Barometr zawodów” to jednoroczna prognoza zapotrzebowania na pracowników w poszczególnych powiatach. Badanie pokazuje, w jakich zawodach będą mniejsze, a w jakich większe szanse na pracę w nadchodzącym roku.

Informacje o zawodach

Informacja o sytuacji na rynku pracy w 72 zawodach, zebrana m.in. na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, "Badania losów absolwentów szkół zawodowych", badań GUS i zasobów powiatowych urzędów pracy.

Warto przeczytać

raport

„III Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport
raport

„II Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport