AKTUALNOŚCI

Niskie bezrobocie w Małopolsce

W listopadzie 2016 r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Małopolsce utrzymała się na poziomie 6,6%. Województwo małopolskie pod jego względem znajduje się na 2. miejscu w kraju - tuż za województwem wielkopolskim.

Czytaj dalej

Subregion tarnowski: Spadło bezrobocie, wzrosła liczba firm

W subregionie tarnowskim zmalała liczba bezrobotnych. Powstało też więcej firm niż w 2015 r. Region się rozwija, a jego mieszkańcy, w tym przedsiębiorcy, mogą korzystać z różnych form wsparcia.

Czytaj dalej

Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy

23 stycznia rusza piąta edycja wydarzenia. Sprawdź, co będzie się działo w Twojej okolicy.

Czytaj dalej

Poznaj skład Kapituły Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy

W roku 2017 po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda dla inicjatorów przedsięwzięć wspierających rozwój zawodowy Małopolan oraz pracodawców przyjaznych pracownikom.

Czytaj dalej
Fenomenalny Zakliczyn

Fenomenalny Zakliczyn

W grudniu wybraliśmy Edukacyjną Gminę Małopolski 2016. To zaszczytne miano tym razem przypadło gminie Zakliczyn. O fenomenie Zakliczyna opowiadają: Janusz Krzyżak, sekretarz gminy Zakliczyn oraz Kazimierz Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, prezes Stowarzyszenia „Klucz”.

Czytaj dalej

Aktywni dla rozwoju

W ubiegłym roku doceniono lokalnych liderów kariery. Nie tylko sołtysów, o których pisaliśmy TUTAJ , ale także wójtów i burmistrzów. Otrzymali oni tytuł Mecenasa Bilansu Kariery oraz Mecenasa Srebrnej Kariery.

Czytaj dalej

Strefa wiedzy

Barometr zawodów

„Barometr zawodów” to jednoroczna prognoza zapotrzebowania na pracowników w poszczególnych powiatach. Badanie pokazuje, w jakich zawodach będą mniejsze, a w jakich większe szanse na pracę w nadchodzącym roku.

Informacje o zawodach

Informacja o sytuacji na rynku pracy w 72 zawodach, zebrana m.in. na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, "Badania losów absolwentów szkół zawodowych", badań GUS i zasobów powiatowych urzędów pracy.

Warto przeczytać

raport

„III Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport
raport

„II Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport