• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierunek Kariera - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Tygodniowy przegląd rynku pracy w Małopolsce

Sytuację w 2020 roku definiowały pandemia COVID-19 oraz wprowadzane w jej wyniku ograniczenia w działalności gospodarczej.

Zmienność i niepewność odgrywały kluczową rolę na rynku pracy w 2020 r. Dwie fale zachorowań, dwa częściowe lockdowny, w międzyczasie luzowanie obostrzeń – zarówno pracodawcy jak i pracownicy musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Pandemia spowodowała pogorszenie sytuacji gospodarczej, oraz znaczące ograniczenie działalności w ważnych dla Małopolski branżach: turystycznej, gastronomicznej, transportu pasażerskiego i kulturalnej oraz wzrost bezrobocia. Wiele negatywnych konsekwencji pandemii na rynku pracy udało się zminimalizować dzięki wprowadzonym mechanizmom osłonowym. Skala wsparcia zarówno z tarcz krajowych, jak i regionalnej - finansowanej z Funduszy Europejskich, była bezprecedensowa i przekroczyła w Małopolsce 10,5 mld zł.

Zapraszamy do obejrzenia video, w którym Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego przedstawia ocenę sytuacji na rynku pracy w Małopolsce w 2020 r.

Tygodniowy przegląd rynku pracy (film otworzy się w tym samym oknie)


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.