• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierunek Kariera - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Praca sezonowa - WEEK OF ACTION 20-24 września 2021 r.

20-24 września 2021 r. w ramach tzw. Week of Action /Tydzień działania nastąpi kulminacja wydarzeń organizowanych w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej nt. pracy sezonowej w UE Europejskiego Urzędu ds. Pracy.

Każdego roku do 850 tys. obywateli UE podejmuje pracę sezonową w innym państwie członkowskim UE/EFTA. Pracownicy sezonowi zatrudnieni za granicą mają dostęp do szerokiego zestawu praw. Tymczasowy charakter ich pracy, powoduje, że są bardziej narażeni na niepewne warunki życia i pracy. Pandemia COVID-19 pogorszyła sytuację i warunki pracowników sezonowych i naraziła ich na zwiększone ryzyko dla zdrowia.
Aby podnieść świadomość pracowników sezonowych i zatrudniających ich pracodawców na temat istniejących praw, obowiązków i usług doradczych państwa członkowskie w UE prowadzą szereg działań informacyjnych. W Polsce wydarzenia organizowane są przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Ochotnicze Hufce Pracy.
Wszystkie osoby zainteresowane pracą sezonową w UE zapraszamy do udziału m.in. w spotkaniach informacyjnych, targach pracy, warsztatach, konsultacjach oraz wielu innych wydarzeniach.
Szczegółowe informacje na temat organizowanych wydarzeń znajdują się w kalendarzu wydarzeń na stronie głównej w Kalendarzu wydarzeń
lub pod linkiem do artykułu
Poland to host week of events for jobseekers and employers on seasonal work abroad / Polska będzie gospodarzem tygodnia wydarzeń dla poszukujących pracy i pracodawców dotyczących pracy sezonowej za granicą
na stronie Europejskiego Urzędu ds. Pracy

PAMIĘTAJ - UCZCIWE ZATRUDNIENIE NIE KOŃCZY SIĘ PO SEZONIE!
 
Departament Rynku Pracy
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.