• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Reportaż Voice of America o działaniach WUP

Opublikowany został reportaż Tatiany Vorozhko, dziennikarki Voice of America, o adaptacji w Polsce obywateli Ukrainy. Autorka realizując materiał w sierpniu tego roku, przeprowadziła wywiad z Janem Gąsienicą-Walczakiem, Dyrektorem WUP w Krakowie. Odwiedziła też z kamerą Punkty Informacyjne dla obywateli Ukrainy, zlokalizowane w siedzibie WUP w Krakowie oraz w Galerii Kazimierz.

Reportaż, zatytułowany "Jak Ukraińcy znajdują pracę w Polsce i rozwijają jej gospodarkę", został wyemitowany w USA i w Ukrainie. Opublikowano go też w internecie, między innymi na stronach VOA i na platformie Youtube.

Głos Ameryki (Voice of America)

Voice of America (VOA) jest największym amerykańskim międzynarodowym nadawcą, dostarczającym wiadomości i informacje w ponad 40 językach dla szacowanej tygodniowej publiczności ponad 311 milionów ludzi. VOA produkuje treści dla platform cyfrowych, telewizyjnych i radiowych. Jest łatwo dostępny za pośrednictwem telefonu komórkowego i mediów społecznościowych. Jest również dystrybuowany przez satelitę, FM i MW i jest prowadzony w sieci ponad 3 500 stacji stowarzyszonych. VOA jest częścią U.S. Agency for Global Media (USAGM), agencji rządowej, która nadzoruje wszystkie niewojskowe, amerykańskie transmisje międzynarodowe. Jest finansowany przez Kongres USA.


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.