• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska
     Grupa około 30 osób pozująca do zdjęcia, 7 osób prezentuje oprawione w antyramy okolicznościowe podziękowania. Pośrodku grupy stoi Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Bonus dla biznesu

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – instytucja Województwa Małopolskiego dzieli się doświadczeniem z realizacji pilotażowego projektu „Bonus dla biznesu".

W ramach tego małopolskiego projektu w latach 2021–2022 wsparciem objęto 20 małopolskich pracodawców, którzy byli otwarci na dokonanie zmian w swoim podejściu do zarządzania. W projekcie otrzymali oni pomoc ekspertów w określeniu, jakie działania mogą poprawić efektywność ich firm. Dowiedzieli się, jak skutecznie zarządzać zespołem zróżnicowanym wiekowo i w jaki sposób efektywniej wykorzystać możliwości pracowników, przy uwzględnieniu ich potrzeb i oczekiwań.

Podczas spotkania podsumowującego projekt pracodawcom biorącym w nim udział podziękował Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Chciałbym Państwu podziękować za to, że braliście aktywny udział w tym pilotażowym przedsięwzięciu i zaangażowaliście się w tworzenie przyjaznych środowisk pracy dla swoich pracowników. Wierzę, że teraz te działania będziecie w swoich firmach kontynuować, udoskonalać to, co w ramach projektu zostało zapoczątkowane. Mam także nadzieję, że będziecie Państwo ambasadorami idei „zarządzania wiekiem" wśród innych małopolskich firm.

Spotkanie stanowiło również okazję do omówienia efektów projektu. Pracodawcy mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i pokazania korzyści, jakie dał im udział w projekcie. W szczególności podkreślali oni, że projekt pozwolił im spojrzeć na swoich pracowników, jako na tych, którzy tworzą sukces firmy.

Dzięki projektowi „Bonus dla biznesu" pracodawcy mogli przetestować, jak zadziała u nich praca zdalna. Część firm zdecydowało się na przydzielanie nowym pracownikom mentorów, którymi zostali doświadczeni pracownicy.

Jednocześnie w kilkunastu firmach przeprowadzono audyty ergonomiczne. W oparciu o ich wyniki wyposażono stanowiska pracy w sprzęt bardziej dostosowany do potrzeb pracowników. Realizowano także programy refundacji usług rehabilitacyjnych i zdrowotnych, w tym obejmujące wsparcie psychologiczne.

Z przeprowadzonej ewaluacji, ale także z rozmów z pracodawcami i pracownikami wynika, że rozwiązania proponowane w projekcie były bardzo pożądane i oczekiwane.

Następny krok

Rok 2023 przynosi kontynuację działań na rzecz wspierania małopolskich pracodawców w postaci projektu „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy". Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, przy wsparciu ekspertów, będzie uświadamiał pracodawcom, że inwestować powinni nie tylko w sprzęt i technologię, ale także w pracowników. A takie inwestycje również przekładają się na sukces finansowy.

W ciągu kilku najbliższych lat ze wsparcia doradczego w zakresie zarządzania różnorodnością skorzysta ponad pół tysiąca małych i średnich firm z Małopolski. Do tego będą one mogły uzyskać dofinansowanie do niektórych rozwiązań, które zdecydują się wdrożyć.

Zainteresowanych małych i średnich przedsiębiorców zapraszamy do kontaktu już teraz:
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – instytucja Województwa Małopolskiego
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 12 428 78 25, 12 619 84 28


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.